Marsz Ateistów w Krakowie [WASZE ZDJĘCIA]

Kilkaset osób przeszło w sobotę w Krakowie w Marszu Ateistów i Agnostyków, zorganizowanym przez Młodych Wolnomyślicieli.

Uczestnicy marszu, w większości młodzi ludzie, nieśli transparenty z hasłami: "Wierzę w wiedzę", "Żyj bez grzechu, bądź ateistą", "Nie zabijam, nie kradnę, nie cudzołożę, nie wierzę", "Ludzie nie wierzący w duchy, nie musicie się ukrywać".

Uczestnicy marszu przeszli spod Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Plantami przez ul. Floriańską na Rynek Główny, a stamtąd pod pomnik Tadeusza Boya Żeleńskiego. Masz zdjęcia? Wyślij je na Alert24 - TEL. 605 24 24 24

Jak informowali organizatorzy, celem marszu było pokazanie, że w Polsce żyją osoby bezwyznaniowe, i zaistnienie takich osób w przestrzeni i dyskursie publicznym.

Tematem marszu była "Moralność bez wiary", czyli "szeroko pojęta etyka niepostrzegana przez pryzmat religii". - Chcemy pokazać, że bycie ateistą czy agnostykiem nie oznacza amoralności, zła czy zwyrodnienia, co niestety stanowi częsty i krzywdzący stereotyp, z którym się spotykamy - wyjaśniła Ewelina Podsiad, rzeczniczka marszu.