Wpłaciłem pieniądze, dlaczego nie ma ich na koncie?

Klienci mBanku, którzy wczoraj wpłacali pieniądze na konto korzystając z tzw. wpłatomatów alarmują, że pieniądze nie pojawiły się na ich koncie. Podejrzewają, że to awaria systemu, niepierwsza. Bank uspokaja - To była ?przerwa konserwacyjna?. Pieniądze na pewno są już zaksięgowane - uspokaja.

Pan Arek napisał na Alert24 - W niedzielę wpłacałem pieniądze we wpłatomacie mBanku w Realu na Jana Pawła II w Łodzi. Było to o godz.18, do godz. 22 nie zobaczyłem tych pieniędzy na koncie - pisze Alertowicz - Dzwonię do infolinii i tam radośnie mi komunikują, że trwają prace konserwacyjne i może te pieniądze będą jutro na koncie. Spróbujcie ostrzec ludzi, żeby nic nie wpłacali we wpłatomatach, bo nic się nie zaksięguje - złości się pan Arek.

Podobny sygnał dostaliśmy z Warszawy - Wpłatomaty mBank przyjmują środki, natomiast nie są one księgowane na konto. "Przemiła" Pani na infolinii poinformowała, problem zostanie rozwiązany może jutro. Jestem bez dostępu do środków - dodaje Alertowicz z Waszawy.

Anna Moszczyńska, rzecznik mBank przyznaje - Księgowanie wpłat Klientów, którzy korzystali z wpłatomatów wczoraj (niedziela) i dziś rano, uległo wydłużeniu. Komunikowaliśmy się w tej sprawie z zainteresowanymi Klientami na Forum mBanku. Środki Klientów znajdują się już na ich rachunkach - zapewnia.

11 października odbywała się przerwa konserwacyjna, zapowiadana przez mBank. - O takich sytuacjach informujemy Klientów szeroko i ze znacznym wyprzedzeniem (np. poprzez blog, stronę logowania). W przypadku dłuższych przerw - podczas których bank wprowadza na przykład jakąś nowość - komunikacja rozszerzana jest o dodatkowe elementy (np. komunikaty w serwisie transakcyjnym widoczne dla każdego Klienta, po zalogowaniu) - informuje nas Moszczyńska.

Rzecznika twierdzi, że operacje odbywają się na bieżąco, środki wpłacone przez Klientów wpływają na ich rachunki. Jesteś klientem mBanku? Informuj nas, czy system już działa poprawnie . Jeżeli system działa poprawnie, pieniądze na koncie klienta powinny pojawić się w ciągu kilku godzin (z reguły do 3) od momentu dokonania wpłaty.

Więcej o: