Allegro chce ode mnie zmiany hasła. Dlaczego?

Mail od Alllegro postawił na Alertowiczów. - Chcą zmiany hasła. Dlaczego?- zastanawia się. - Hasła niektórych sa zbyt łatwe, musimy dbać o ich bezpieczeństwo i prosimy o zmianę - uspokaja popularny serwis aukcyjny.

Allegro wysłało maile z żądaniem zmiany hasła - napisał na Alert cr3pt - Czy wystąpił wyciek danych z serwerów? Czym innym nie może to być podyktowane? - zastanawia się Alertowicz.

Allegro pisze, że użytkownik ma zmienić hasło, jeśli tego nie zrobi straci dostęp do funkcji serwisu, które wymagają logowania.Prośbę tłumaczy troską o bezpieczeństwo.

Jeśli hasło jest zbyt łatwe....

- Mail, którego otrzymał Wasz czytelnik jest częścią naszej akcji wymuszania zmiany haseł. Akcja ta obejmuje część użytkowników Allegro, których hasła mogą być podatne na złamanie - informuje Patryk Tryzubiak, rzecznik Allegro.- Akcja ta jest planowa i nie jest związana z jakimkolwiek zagrożeniem danych przechowywanych przez nasz serwis. Dane te są bezpieczne. Jest to naturalne, cykliczne działanie związane z zachowaniem wysokiego stopnia bezpieczeństwa - zapewnia.

To jakie hasło jest bezpieczne?

Alertowicz, który napisał do nas jako pierwszy, dziwi się - Moje hasło na pewno nie było zbyt proste. Składa się z 12 znaków -są tam wielkie i male litery, cyfry, znaki typu !@#$% - więc definitywnie nie kwalifikuje się do zmiany hasła - pisze. Dostałeś maila od Allegro z prośbą o zmianę hasła? Poinformuj Alert24

Swój kamyczek do ogródka dorzuca Malcolm: - Także dostałem mail z prośbą o zmianę hasła - pisze Alertowicz - Na jakiej podstawie Allegro twierdzi, że 10-znakowe hasło składające się z dużych i małych liter, cyfr oraz znaków specjalnych może być podatne na złamanie? Ja takie posiadałem w tym serwisie i jeśli ono nie spełnia podstawowych norm bezpieczeństwa, to jakie hasło wg. Allegro trzeba posiadać, żeby spełniało? - pyta.

Markus dodaje: Też dostałem takiego maila i nie bardzo rozumiem, o co chodzi. Moje hasło zawiera 15 znaków i na pewno nie należy do haseł prostych. Wydało mi się to podejrzane, więc zapytałem drogą mailową Biuro Obsługi Użytkownika czy to na pewno ich akcja, czy ktoś się pod nich nie podszywa. Co dziwne nie potwierdzili wprost, że jest taka akcja ,ale poprosili o kopię oryginalnej wiadomości w formacie Msg dla weryfikacji.

Czekamy na odpowiedź rzecznika Allegro.

Ostatnio użytkowników internetu zelektryzowały informacje o wycieku danych m.in. z Wykop.pl i poczty Windows. Użytkownicy musieli zmieniać hasła.

Więcej o: