Awaria Google Gmail

- Konta pocztowe Google Gmail nie działają. To musi być coś dużego bo nie da się dostać do kont z terenu Polski, Irlandii i USA - pisał na Alert24 internauta Dingo. Tuż przed północą poczta zaczęła w końcu działać.

O awarii poinformowali nas też Andrzej Doroszenko, mazur, neoxxx, Elżbieta S., edgard4, kayo, grebyk, smyk_jaś, szpak i gl, który napisał: "padł zarówno Gmail niekomercyjny jak i poczta dostępna w ramach usług komercyjnych".

"Godzina 22:06 nie działa poczta Gmail. Od kilkunastu minut próbuję wejść na emaila korzystając z adresu gmail.com jak i również odsyłacza ze strony Google.com Nie udaje się" - pisze z kolei JaGoDkA. - Leży poczta Google i jakoś nic o tym nie słychać. Czyżby znowu jakaś wielka awaria, albo atak? - pyta Polarny.

- Administracja serwisu na bieżąco informuje o rozwiązywaniu problemu - pisze Studencik.

O 22.13 mogliśmy tam przeczytać: "Nadal pracujemy nad tym problemem. Przed 2 września 2009 00:13:00 UTC+2 opublikujemy aktualizację ze szczegółowymi informacjami na temat szacowanego czasu rozwiązania problemu".

- Można normalnie korzystać z poczty, wykorzystując do tego programy pocztowe czyli np. outlook, lub thunderbird (za pomoca protokolow POP i SMTP) - dodaje sylwek.

Jak na razie nie znana jest przyczyna awarii.

Więcej o: