Wiózł kradziony sprzęt budowlany o wartości 210 tys. zł

Wczoraj, 30. 08.09 Morska Straż Graniczna zatrzymała sprzęt budowlany o wartości ok. 210 tys. zł. Koparkę, maszynę wielofunkcyjną, łyżki oraz zagęszczarki znaleziono w skrzyni ładunkowej ciężarowego MANa na parkingu w Szczecinie. Okazało się, że sprzęt jest kradziony i pochodzi ze Szwecji.

W niedzielę Straż Graniczna przy współpracy ze szwedzką policją dokonała kontroli ciężarowego MANa na parkingu, w pobliżu dworca PKP w Szczecinie. - W jego skrzyni ładunkowej funkcjonariusze SG odkryli: koparkę Volvo, maszynę wielofunkcyjną razem z dwoma łyżkami do niej i dwie zagęszczarki o łącznej wartości 210 tys. zł. Na podstawie danych przekazanych policjantom w Szwecji okazało się, że maszyny te pochodzą z kradzieży.- powiedział Grzegorz Goryński, rzecznik prasowy MOSG.

Kierowcą samochodu był 44-letni mieszkaniec Szczecina, który nie posiadał dokumentów świadczących o legalności posiadania sprzętu. - Kierowca został zatrzymany i przesłuchany. Sprzęt znajduje się w tej chwili w dyspozycji Straży Granicznej. Po zakończeniu czynności procesowych trafi z powrotem do swojego właściciela w Szwecji - dodał Goryński.

Więcej o: