Ciąg dalszy wpadki Microsoftu. Tym razem na wesoło

Po wpadce Microsoftu ze zdjęciem czarnoskórego mężczyzny na forach internetowych rozpętała się burza. Jak się okazało, dla niektórych był to pretekst do dobrej zabawy. Strona internetowa TechCrunch zachęca swoich czytelników do nietypowej zabawy...

Przeczytaj nasz artykuł na temat wpadki Microsoftu .

Wszystko zaczęło się od niewinnego błędu marketingowego. Na zdjęciu, które zostało umieszczone na głównej stronie internetowej polskiego Microsoftu, czarnoskóry mężczyzna został zastąpiony białym. Szybko dostaliśmy wiadomości od oburzonych internautów, a na forum Alert24 rozpętała się prawdziwa burza. Niektórzy, oskarżali firmę o rasizm. Inni byli zdania, że to tylko zwykła pomyłka. Firma szybko zareagowała i naprawiła swój błąd. Na stronę polskiego Microsoftu wróciło oryginalne zdjęcie z czarnoskórym mężczyzną.

Jednak, to co już raz wpadło do internetu, pozostanie w nim na zawsze. Jak się okazuje, niektórzy z wpadki zrobili sobie dobrą zabawę. Na stronie internetowej TechCrunch internauci są zachęcani do zabawy: "Rozgrzej swojego Photoshopa i wygraj koszulkę". Autorzy strony ogłosili konkurs na najlepszą przeróbkę zdjęcia ze strony Microsoftu. Czytelnicy szybko podchwycili pomysł i ostro zabrali się do roboty. Niektórzy zadziwiali swoją kreatywnością. Na miejscu czarnoskórego mężczyzny pojawili się m. in. Barack Obama, mistrz Yoda ze Star Wars i inne osobistości ze świata show-biznesu. Konkurs trwa do dzisiaj wieczorem. Jeśli sami chcecie zagrać, trzeba się śpieszyć bo czasu już niewiele.

Ty też weźmiesz udział w konkursie? Podziel się tym z nami na alertowym forum

Więcej o: