Z Łodzi do Piotrkowa w 16 min? Zobacz, jak NIE wolno jeździć [WIDEO]

Na Alert24 przysłano dwa filmiki rejestrujące przejazd - prawdopodobnie - z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego. Autor nagrania twierdzi, że trasę pokonano w ciągu 16 minut, łamiąc przy tym wiele przepisów ruchu drogowego.

Odpowiedni nastrój miała zapewnić muzyka. Mimo to dobry humor kierowcy nieraz psuli inni uczestnicy ruchu, którzy ośmielili się stanąć na jego drodze.

Bicie rekordów

Na tych filmikach widać, jak kierowca łamie kolejne przepisy ruchu drogowego. Od niezatrzymania się na czerwonym świetle, przez przejechanie linii ciągłej, po radykalne przekroczenie prędkości. A tym odcinku autostrady A1, poza pewnymi wyjątkami, dopuszczalna prędkość to 130 km/h. Sądząc po odległości i czasie przejazdu, samochód jechał mniej więcej 150 km/h. Wiesz więcej? Poinformuj Alert24

- Po zapoznaniu się z materiałem filmowym nie jestem w stanie stwierdzić, kiedy doszło do tego wydarzenia, co to za pojazd, ani kto jest kierującym. Na trasie z Łodzi do Piotrkowa pełnią służbę patrole w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych z Łodzi, powiatu łódzkiego-wschodniego i piotrkowskiego. Na tym odcinku znajdują się trzy maszty do fotoradarów. Sam fotoradar jest urządzeniem przenośnym. W związku z brakiem identyfikacji pojazdu i kierującego w materiale filmowym nie jesteśmy w stanie sprawdzić, czy pojazd był kontrolowany i czy fotoradar zarejestrował przekroczenie prędkości, a co za tym idzie, czy sprawca wykroczeń został ukarany - oświadczył rzecznik łódzkiej policji, sierż. Michał Szewczyk.

Niefrasobliwemu kierowcy zabrakło wyobraźni. Bardziej rażący jest jednak brak jakichkolwiek patroli. Wypowiedz się na naszym nowym alertowym forum.

Więcej o: