Kontrowersyjna kampania: wybierasz SMS czy życie? [WIDEO i SONDAŻ]

Wstrząsający film o skutkach pisania SMS-ów w czasie jazdy autem przygotowała walijska policja. Wideo trwa ok. 4 minut i jest bardzo drastyczne. - Może zamieścicie link do filmu i w ten sposób uratujemy kilka lub kilkanaście tysięcy ludzkich istnień - napisał Alertowicz. Statystyki są bezlitosne. Co trzeci młody kierowca na Wyspach prowadzi auto esemesując.

SMS albo życie

Film powstał na zlecenie walijskiej policji. Od kilku dni nie tylko brytyjskie media rozpisują się o nim. Wywołał też dyskusję m.in. w Hiszpanii. Film wywołał masę komentarzy - część osób uważa, że jest zbyt drastyczny. Inni, że daje do myślenia. Niektórzy blogerzy, którzy opisywali film, twierdzą, że przez nieuwagę osób korzystających z komórek w czasie jazdy, ginie na drodze więcej osób niż przez alkohol. Nie podają jednak, skąd mają takie dane. Wg informacji telewizji FOX40 35 proc. młodych ludzi (17-24 lata) prowadzi auto pisząc sms-y.

Film, bardzo realistyczny, trwa niewiele ponad 4 minuty. Cztery nastolatki jadą autem, rozmawiają, śmieją się. Kierująca pisze sms do chłopaka. Zjeżdża ze swojego pasa i wbija się w auto, po chwili w bok ich samochodu wjeżdża trzecie auto. Sceny zderzenia widać w zwolnionym tempie. Nie brakuje widoku krwi. Na naszych oczach dziewczyny wbijają się w drzwi, rozbijają głowami szyby.

Dziewczyna, która spowodowała wypadek, jest przytomna. Kiedy orientuje się, co się stało, zaczyna płakać i krzyczeć. Przypadkowi świadkowie próbują ją uspokoić, nieskutecznie.

Widzimy akcję ratunkową. Nieprzytomnych ludzi, w tym niemowlę, histeryzujące dziecko, które chce "żeby mama i tata się obudzili".

Oglądamy akcję ratunkową, cucenie nieprzytomnych, zakrwawionych osób.

Zdaniem Alertowicza taka kampania przydałaby się w naszym kraju. - Może w ten sposób uratujemy kilka lub kilkanaście tysięcy ludzkich istnień? - zastanawia się. Jakie jest Twoje zdanie? Dyskutuj na alertowym forum

Brytyjczycy przyzwyczajają nas do "mocnych" filmów i kontrowersyjnych kampanii społecznych. W maju na światło dzienne wyszedł spot o problemie ciąż nastolatek. W nim młoda dziewczyna rodziła dziecko na szkolnym boisku. Film wyglądał tak, jakby ktoś nakręcił go telefonem komórkowym. Czytaj i zobacz więcej

 

Śledź Alert24 w sieci Sprawdzaj, co się dzieje na Alercie. Mamy konta na portalach społecznościowych: Facebook, Twitter i Blip

Piszesz sms-y w trakcie jazdy samochodem?
Więcej o: