Armia Wyzwolenia Madonny: 15 sierpnia kontrmanifestacja

"15 sierpnia - w dniu koncertu Madonny - Armia Wyzwolenia Madonny zaprasza wszystkich chętnych na kontrmanifestację przed bramą wejściową" - czytamy w komunikacie rozsyłanym przez przedstawiciela zupełnie nieznanej inicjatywy.

Jak napisano na blogu poświęconym akcji , w organizację zaangażowanych jest kilkanaście osób. Nie wiemy, czy kontrmanifestacja rzeczywiście się odbędzie.

"Protest nie jest wymierzony w katolików: Chcemy pokazać tylko, że symbole religijne są częścią kultury i nie mogą być zawłaszczane przez dominujące w państwie wyznanie" - czytamy w opisie akcji. Organizatorzy zapowiadają, że w dniu koncertu Madonny ustawią się przed bramą wejściową na Lotnisko Bemowo.

Uczestnicy protestu mają trzymać w rękach tablice z historycznymi wizerunkami Madonn. "Od tych ortodoksyjnych i historycznych (Madonna z Dzieciątkiem z katedry w Faras, wyrzeźbiona około 1005 roku), poprzez obrazoburcze (Madonna z odkrytymi piersiami, namalowana przez Jeana Fouqueta, ok. 1450 roku na podstawie portretu kochanki Karola VII - Agnes Sorel) i te popkulturowe i kiczowate" - czytamy.

U2: wielki show na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:

Więcej o: