Senator PiS chce śledztwa ws. znieważenia górali w mediach

Lokalne i ogólnopolskie media znieważyły polskich górali - uważa senator PiS Tadeusz Skorupa. Senator zwrócił się do ministra sprawiedliwości o wszczęcie postępowania w tej sprawie. Wkrótce po pojawieniu się tej informacji strona internetowa senatora została zaatakowana przez hakerów - poinformował nas internauta.

Tadeusz Skorupa uważa, iż do znieważenia górali doszło przy okazji publikacji na temat konia, który padł po dowiezieniu turystów na miejsce>> . "Tygodnik Podhalański" opublikował e-mail od asystenta senatora. Jak pisze, "media pisanymi tekstami bądź wypowiedziami prowokują, a udostępniając swoje forum dyskusyjne, pomimo nałożonego ustawami obowiązku nie kontrolują zamieszczanych tam tekstów, znieważających polskich górali, naruszających ich godność i prawa, które konstytucja każe szanować".

Chodziło o stwierdzenia pojawiające się na forach, takie jak "piep... góral", czy "górale to diabły" - pisze "Tygodnik Podhalański".

Wkrótce po tym strona internetowa senatora została zaatakowana przez hakerów. Na stronie umieszczono zdjęcie penisa w góralskiej czapce i obraźliwy napis. Przed północą wpis hakerów został już usunięty.