Drogę przez las utwardzili krzyżami i płytami nagrobnymi

- Drogę przez las z Przedborza do Jabłonnej (woj. łódzkie), ktoś utwardził płytami nagrobnymi i krzyżami - napisał internauta Olo. Po naszej interwencji, sprawą zajmie się policja.

Napisał do nas Olo, który jadąc polną drogą do wsi Jabłonna natknął się na płyty nagrobne ułożone po całej drodze. - Droga jest mocno eksploatowana przez okoliczną ludność i przez to bardzo zniszczona. Mieszkańcy widocznie postanowili ją naprawić i zastosowali finezyjne utwardzenie - płyty nagrobne ze starych, niemieckich mogił - napisał Alertowicz. - Okazuje się, że wszystko można wykorzystać, a po krzyżach jeździć nie grzech - komentuje zirytowany zachowaniem mieszkańców czytelnik. Wiesz więcej? Masz zdjęcia? Poinformuj Alert24, alert24@gazeta.pl, 605 24 24 24

Nikt nic nie widział, nikt nic nie słyszał

Zadzwoniliśmy w tej sprawie do Urzędu Miasta w Przedborzu. - Nic nam o sprawie nie wiadomo. Nikt nie zgłaszał nam takiego problemu. Niestety nie możemy dziś się tym zająć, ponieważ pracownik odpowiedzialny za remont dróg jest poza urzędem i dziś go nie będzie - usłyszeliśmy od jednej z pracownic urzędu.

Większe zainteresowanie wykazała policja. - Jak do tej pory nie mieliśmy żadnego zgłoszenia w tej sprawie. Nic nam także nie wiadomo o dewastacji cmentarza i zniszczeniu nagrobków. Państwo pierwsi nas o tym informują - powiedziała sierż. Aneta Komorowska, rzeczniczka policji z Radomska.

Policja obiecuje: sprawdzimy

Po naszej interwencji przyjęto zgłoszenie, a na miejsce pojechał patrol policji z Przedborza. - Musimy sprawdzić czy rzeczywiście na drodze znajdują się nagrobki. Jeśli to się potwierdzi, podejmiemy czynności wyjaśniające - dodała rzeczniczka. Policja będzie musiała ustalić skąd pochodzą nagrobki, kto je ułożył na drodze oraz dlaczego to zrobił.

- Od ustalenia motywów sprawcy zależy jakie zarzuty zostaną mu postawione. Jednym z zarzutów może być zniszczenie mienia. Jeśli na policję zgłosi się osoba pokrzywdzona, np. ktoś z rodziny zmarłych, których nagrobki zostały zniszczone, i powie, że zostały naruszone jej uczucia religijne, to do zarzutów może dojść obraza uczuć religijnych - wyjaśnia rzeczniczka.

Przeczytaj także: Postawił sobie płot z grobów i krzyży

Znajdź nas Sprawdzaj, co się dzieje na Alercie. Jesteśmy na portalach społecznościowych: Facebook, Twitter i Blip

Więcej o: