Policja w Radomiu blipuje

Komenda policji w Radomiu ma swoje konto na blipie. To platforma, przez którą można komunikować się z przyjaciółmi za pomocą krótkich wpisów. Radomska policja pisze o wypadkach, oszustach czy znakowaniu rowerów.

BLIP, czyli Bardzo Lubię Informować Przyjaciół powoli zyskuje popularność. Internauci informują, co jedzą na obiad, w jakim są nastroju, co im się śniło. Radomska policja jest prawdopodobnie pierwszą komendą w kraju, która zdecydowała się założyć konto w serwisie społecznościowym. Od 8 lipca zrobiła już kilka blipnięć - a to o "czarnym punkcie wodnym", a to o miejscu i czasie znakowania rowerów. Nie brakuje też zdjęć z wypadków i innych tragicznych zdarzeń, którymi zajmuje się policja.

Wszystko zaczęło się od założenia swojego konta na BLIPie przez miasto Radom. - Jeśli miasto ma swoje konto, stwierdziliśmy, że my też możemy. Poza tym są wakacje ludzie mają dużo wolnego czasu. Chętniej wchodzą do internetu - powiedział Rafał Jeżak, rzecznik policji w Radomiu. Jeżak ma nadzieję, że dzięki blipnięciom, informacje od policji będą docierały do większej liczby osób. - Naszym głównym celem jest udzielanie porad wakacyjnych. Nie zabraknie także informacji o naszych osiągnięciach - dodaje rzecznik.

Adres ogólny - policja.blip.pl, może być mylący, ponieważ nie znajdziemy tam informacji o działalności policji w całym kraju, a tylko z tego jednego miasta. - Ten adres był po prostu wolny, więc dlaczego nie mieliśmy go wykorzystać. Oczywiście po wejściu na stronę widać, że to chodzi o policję w Radomiu - wyjaśnił Rafał Jeżak.

Jak się dowiedzieliśmy, Komenda Główna nie wie o poczynaniach radomskiej policji. - Była to nasza oddolna inicjatywa, taka wakacyjna akcja - przyznaje rzecznik z Radomia. Konto jest na razie testowane. - Stworzyliśmy je specjalnie na wakacje, jeśli będzie się cieszyło popularnością, to oczywiście zostaniemy przy nim na stałe - przyznał Jeżak.

Wiesz, że konto ma inna komenda? Poinformuj Alert24