Opolskie: Wypadek cysterny z ciekłym azotem

Dziś nad ranem na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia cysterna przewożąca ciekły azot z nieustalonych przyczyn zjechała z drogi i wpadła do rowu. Kierowca został odwieziony do szpitala.

- Około godz. 4.55 na 218 kilometrze autostrady A4, kierunek na Wrocław mercedes z cysterną przewożącą ciekły azot, z nieustalonej przyczyny zjechał do rowu, przewracając pojazd na bok kierowca ciężarowego. 33-letni kierowca pojazdu ciężarowego został zabrany do szpitala na obserwację - poinformował nas serwis Ratownictwo.opole.pl .

Na miejscu pracowały pluton chemiczny straży pożarnej z Kędzierzyna Koźla, dwa dźwigi z Brzegu oraz Opola, samochód ratownictwa drogowego MegaCity z Opola, 3 samochody ratowniczo - gaśnicze (2 z Niemodlina i jeden z Kędzierzyna Koźla oraz 2 samochody operacyjne straży pożarnej. Wiesz więcej? Poinformuj Alert24

Początkowo zablokowana była nitka na Wrocław. Od godz. 7.30 autostrada zablokowana jest w obu kierunkach. Na razie nie wiadomo, jak długo zajmie strażakom usuwanie skutków wypadku. Przez kilka godzin strażacy przepompowywali ciecz do innego pojazdu . - Teraz droga w kierunku Wrocławia, jak i Katowic jest już przejezdna" - powiedział Piotr Andres, dyżurny w Punkcie Informacji Drogowej. Utrudnienie zostało zlikwidowane - dodał. W czasie usuwania skutków zdarzenia kierowcy musieli korzystać z objazdów drogą krajową nr 94.

Mamy konto na Facebooku Zostań naszym fanem.

Więcej o: