Wypadek na A2: dwie osoby ranne i dwa zniszczone tiry

To trzeci wypadek na autostradzie A2, do którego doszło przed południem. Tym razem zderzyły się dwa tiry. Do wypadku doszło pod węzłem Emilia koło Ozorkowa. Ranne zostały dwie osoby.

Do wypadku doszło po godz. 9. - Kierowca tira, który jechał w kierunku Warszawy, nagle zwolnił pod węzłem Emilia. Jadący za nim inny kierowca tira nie wyhamował i wjechał w naczepę. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną nagłego hamowania - powiedział dyżurny policji wojewódzkiej w Łodzi.

Dyżurny dodał, że oba tiry przewoziły ciężkie, metalowe elementy, dlatego kierowca z drugiego tira nie miał szans, żeby wyhamować.

- Jego kabina została zmiażdżona. Mężczyzna został helikopterem przetransportowany do szpitala. Drugiego z kierowców zabrała karetka do pobliskiego szpitala na obserwację - powiedział dyżurny.

Na razie nie wiadomo, kiedy droga pod węzłem Emilia zostanie odblokowana. Policja zaleca objazd. - Kierowcy jadący w kierunku Warszawy, żeby ominąć miejsce wypadku, muszą zjechać z autostrady na Łódź i później znów wjechać na wiadukt, który prowadzi na Warszawę - wyjaśnia dyżurny.

Kolizje pod Poznaniem

Przed południem na autostradzie A2 w okolicach Poznania doszło do dwóch innych kolizji . Pierwsza miała miejsce ok. godz. 9. Zderzyły się dwie ciężarówki, jedna z nich wypadła z drogi. Drugi wypadek miał miejsce kilka minut po godz. 9. Samochód osobowy uderzył w latarnię.

Więcej o: