Mini powódź na osiedlu w Poznaniu. Podtopione klatki

Ulewny deszcz w Poznaniu przyniósł małą powódź na jednym z ratajskich osiedli - napisał na Alert24 nasz czytelnik. Na dowód przysłał zrobione przez siebie zdjęcia.

"Wejście do klatek schodowych jest uniemożliwione przez stojącą wodę, mieszkańcy bloków przy Osiedlu Powstań Narodowych mogą dostać się do swoich mieszkań jedynie piwnicami. W tej chwili na miejsce dotarły pierwsze służby porządkowe" - napisał Mieszkaniec Osiedla Powstań Narodowych.

Jego zdaniem powodem osiedlowej powodzi może być nierzetelność firmy remontującej bloki: "Firma dekarska, która remontowała ostatnimi tygodniami dwa bloki na tym osiedlu, wykazała się totalnym partactwem. Najpierw został zalany blok, któremu nie założono rynien po remoncie. Zniszczone zostały mieszkania i klatki schodowe. Następnie urywały się rynny pod naporem silnego deszczu. Teraz być może źle były zabezpieczone odpływy rynnowe i starsze studzienki kanalizacyjne nie dały rady przyjąć wody z zablokowanych >>remontowanych<< rynien. Ciekawostką niech będzie fakt, że firma dekarska zatrudniona przez Spółdzielnię Mieszkaniową - nie posiada ubezpieczenia" - pisze nasz czytelnik.

Wiesz coś więcej o tej sprawie? Napisz do nas.

Więcej o: