Drogi zablokowane po burzliwej niedzieli

Kilka regionów kraju ucierpiało z powodu intensywnych burz, ale też nagłych gradobić i wichur. Nad Malinowem przeszła trąba powietrzna, uszkodzone są dachy domów. Kolejne burze zapowiadane są na wtorek.

Burze uprzykrzyły życie kierowcom. Lubuscy strażacy późnym popołudniem interweniowali ponad 70 razy. Wiele dróg było nieprzejezdnych, a wszystko to za sprawą leżących na jezdni konarów. 10 zdarzeń zanotowano w okolicach Międzyrzecza. Strażacy wyjeżdzali także do Gorzowa, Sulęcina i Słubic. Nieprzejezdna była także droga Skąpe - Krosno Odrzańskie. Na jezdni leżały powalone drzewa i konary, które uniemożliwiały swobodny przejazd. Straż pożarna apelowała, by - w razie możliwości - omijać ten odcinek drogi.

Drzewa na drogach, kłopoty z przejazdem

Pan Lesław poinformował Alert24 o kłopotach z dojazdem do cmentarza w Minodze (Małoposkie). - Przed południem przeszedł ulewny deszcz i zerwała się wichura, łamiąca dwa drzewa, które zatarasowały drogę. Około godz. 13 strażacy z OSP z Minogi odblokowali całkowicie drogę, za co są wdzięczni im byli parafianie, wychodzący z południowej Mszy Świętej. Alertowicz informowali też o drzewie, które tarasowało drogę w Popówku k. Kalisza. Uderzył w nie piorun. Wiesz więcej? Poinformuj Alert24

Matka z dzieckiem w szpitalu

Kobieta i 3-miesięczne dziecko zostali ranni w czasie wichury, która przeszła przez Warmię i Mazury. Wiatr zerwał dach z domu, w którym przebywali w Wałdowie w powiecie iławskim. Zniszczeniu uległo 30 metrów kwadratowych dachu nad domem mieszkalnym połączonym ze stodołą i zabudowaniami gospodarczymi. Kobieta z urazem głowy trafiła do najbliższego szpitala. Z kolei 3-miesięczne dziecko, które miało poranioną twarz zabrano śmigłowcem do specjalistycznej placówki.

Nad Malinowem pod Olsztynkiem przeszła trąba powietrzna, ale nie wyrządziła wielu szkód. Wiatr pozrywał dachówki z czterech domów. Nikomu nic się nie stało.

Strażacy interweniowali też w okolicach Ostródy, Nidzicy, Działdowa, Iławy i Szczytna. gdzie silny wiatr powalił wiele drzew. Niektóre tarasowały drogi. Masz zdjęcia? Wyślij je na Alert24

Mazurskie WOPR poinformowało, że prędkość wiatru na Wielkich Jeziorach dochodziła do 8-miu stopni w skali Beauforta.

Meteorolodzy informują, że dziś nie będzie deszczowo, ale intensywne burze mogą wrócić we wtorek.

Podwójna tęcza. Kolejna. Tym razem w Opolu. Kliknij, by przeczytać tekst:

fot. źródło zdjęcia

Więcej o: