Grad na Dolnym Śląsku i w Zachodniopomorskiem: jedna ofiara

Burze gradowe przeszły wczoraj wieczorem nad dwoma województwami - zachodniopomorskim i dolnośląskim - alarmują Alertowicze. Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej grad może padać też nad ranem. Straż Pożarna w Szczecinie informuje o jednej ofierze śmiertelnej.

Lokalne burze, niektóre z nich z gradem, są obserwowane w całym województwie - donosi IMGW. Wiatr wiał z prędkością nawet 65 km/h, a spadający grad mierzył nawet 2 cm.

Bardzo podobna sytuacja była na Dolnym Śląsku: tam również przeszły silne burze, niektóre z nich z gradobiciem - jak ta w Wołowie. Zdjęcia niecodziennych zjawisk wysłał nam Alertowicz Eddie Grey: po przejściu gradobicia na niebie pojawiła się podwójna tęcza.

Śmiertelna ofiara w Zachodniopomorskiem

Zdjęcia skutków burzy w Szczecinie przysłał nam Alertowicz Olek Fil. Pokazują centrum miasta po godz. 20.

- Wieczorem rybak w powiecie Gryfino został porażony piorunem. Niestety, śmiertelnie - poinformowała nas zachodniopomorska straż pożarna pytana o skutki burzy. - Żadnych innych interwencji związanych ze skutkami burzy nie mieliśmy. Drogi są przejezdne, chociaż jeździ się jak zimą - mówi oficer zespołu prasowego.

Więcej o: