Cejrowski ukarany za popieranie Marka Jurka?

Dziennikarz i podróżnik - Wojciech Cejrowski - zniknie z TVP? Jego program "Boso przez świat" nie pojawia się w niedzielnym programie. Cejrowski wystąpił w spocie wyborczym Prawicy RP i informuje, że odda swój głos na Marka Jurka. Sprawę jako pierwsza opisała "Fronda".

Alert24 poinformowano, że kierownictwo TVP zawiesiło emisję programu podróżniczego "Boso przez świat" za to, że Wojciech Cejrowski poparł kandydaturę Marka Jurka w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dziennikarza ujmuje to, że marek Jurek twardo obstaje przy "ochronie życie" i sprzeciwia się aborcji.

- TVP jeszcze nie zmieniło programu na swojej stronie internetowej, ale już w telegazecie zamiast "Boso przez świat" widnieje dokument "Wyznania... organizatorzy wesel" - informuje Alertowicz.

"Widmo cenzury straszy dziś media publiczne"

Szef Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek uważa, że zawieszenie emisji programu telewizyjnego znanego podróżnika, jest reakcją władz TVP na to, że poparł on jego kandydaturę w wyborach do PE. - Widmo cenzury straszy dziś media publiczne - zaznaczył Jurek. Szef Prawicy Rzeczypospolitej podkreślił na konferencji prasowej, że zawieszenie przez telewizję publiczną emisji programu "Boso przez świat" odbiera jednoznacznie jako próbę zastraszenia dziennikarzy i twórców telewizyjnych. Dodał, że będzie w tej sprawie interweniował.. - To już nie jest sprawa poglądów konserwatywnych czy liberalnych, prawicy, lewicy, to jest sprawa wolności, ponieważ dzisiaj, przy takich praktykach, wolność jest zagrożona. Potem Polacy nie pytają: kto ma rację, ale: kto ma szansę u pana Wijasa czy pana Farfała - powiedział Jurek.

Czekamy na stanowisko Telewizji Polskiej w tej sprawie.

Sam Wojciech Cejrowski nie chciał komentować sprawy.

Dokładniej sprawę opisuje Fronda

Więcej o: