Gdańsk: Uciekając przed policją zderzył się czołowo ze skodą

Uciekający przed policją pirat drogowy zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem, którym kierowała 69-letnia kobieta. Jak się okazało, mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązujący go do 2013 roku.

O wypadku powiadomił Alert24 internauta maliniakw. Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 22 na ul. Kołobrzeskiej w Gdańsku.

Wypadek w Gdańsku

Policjanci z drogówki zauważyli renaulta przejeżdżającego przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Funkcjonariusze ruszyli za kierowcą auta dając mu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Mężczyzna nie zatrzymał się i przejechał przez wysepkę oddzielającą pasy ruchu, niszcząc stojące na niej znaki. Następnie wjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącą z naprzeciwka skodą, którą kierowała 69-letnia mieszkanką Gdańska.

W wyniku zderzenia kobieta doznała złamania nogi, a pirat drogowy złamania obojczyka. Oboje zostali przewiezieni do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy.

Jak się okazało, na 40-latku ciążył zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązujący go do 2013 roku. Za spowodowanie wypadku i prowadzenie pojazdu pomimo zakazu sądowego, mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Serwis policyjni.pl poleca: Ciało leżało półtora roku w piwnicy w centrum Warszawy

Więcej o: