Jest projekt miejscowy dla Pola Mokotowskiego

Wspólne działania mieszkańców Warszawy oraz władz stolicy przyniosły efekt. Został przygotowany projekt planu miejscowego dla Pola Mokotowskiego. Na razie powstrzyma to inwestorów przed zabudową parku.

Mieszkańcy stolicy przygotowali specjalną stronę internetową , na której na bieżąco informują, o tym co dzieje się na Polu Mokotowskim. To właśnie oni poinformowali media, w tym także Alert24 , że pewien inwestor wjechał na Pole ciężkim sprzętem i zaczyna grodzić prawie cztero hektarowy teren. To był sygnał dla władz Warszawy, że trzeba przygotować odpowiedni plan zagospodarowania dla Pola Mokotowskiego.

W czwartek serwis internetowy tvnwarszawa.pl poinformował, że władze Warszawy zajęły sie projektem, który od roku leżał w szufladzie urzędników. Projekt dotarł już do dzielnic: Mokotowa, Ochoty i Śródmieścia. W najbliższy poniedziałek ma go zaopiniować komisja ładu przestrzennego. Jest szansa, że dokument zostanie przyjęty przed wakacjami, tak jak obiecywali radni. Wszystko wskazuje na to, że stanie się to na posiedzeniu 24 czerwca.

Podpisz petycję!

W obronę Pola Mokotowskiego przed jego zabudową, zaangażowała się także redakcja Stołeczna "Gazety Wyborczej" i serwis warszawa.gazeta.pl. Na stronie serwisu warszawa.gazeta.pl można podpisać petycję w obronie parku, którą przygotowali Zieloni. Do tej pory pod listem, który ma trafić do Prezydent Warszawy, podpisało się już ponad 11 tys. osób.

Więcej o: