Dlaczego studenci z Wrocławia zrobili taki bałagan?

Zdjęcia brzegu Odry z tyłu ZOO po juweliach studenckich przysłał nam jedna z Alertowiczów z Wrocławia - Piwo łatwo było przynieść, ale odnieść puszki już ciężko - napisał do nas..

- Śmietnisko to jest dziełem studentów, którzy urządzili sobie grilla. Niestety, nie wpadli na to, żeby śmieci zabrać z powrotem ze sobą. Brak kubłów na śmieci nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Skoro puszki z piwem udało się przynieść na miejsce, nawet łatwiej byłoby zabrać je z powrotem, gdy zrobiły się puste - napisał na Alert24 pan Jarosław.

- Trudno sobie wyobrazić, że śmietnik ten jest działem przyszłej inteligencji; ludzi, którzy będą chlubić się wyższym wykształceniem. Zachowanie takie dziwi tym bardziej, że wiele teraz mówi się o ekologii, ochronie środowiska, itd. Niedawno obchodziliśmy dzień sprzątania świata, kiedy to nawet przedszkolaki brały udział w zbieraniu śmieci - pisze Alertowicz. I z goryczą dodaje - Ale troska ta nie dotyczy najwyraźniej studentów. Wiesz więcej? Poinformuj Alert24

Nie ma usprawiedliwienia?

Masz więcej zdjęć? Wyślij je na Alert24 - Być może śmietnisko jest dziełem jednostek, ale uważam, że sprawa jest tak żenująca, że poczucie godności powinno nakazać przedstawicielowi samorządu studenckiego (organizator imprezy) posprzątanie wszystkich miejsc, w których biesiadowali studenci - zaapelował pan Jarek.

Masz podobne obserwacje? Podyskutuj o tym na naszym nowym alertowym forum.

Więcej o: