Wpadli na osiedle i wymazali odnowione bloki

Dopiero co odnowione bloki na warszawskim osiedlu zniszczyli grafficiarze. - To finał nocnego rajdu grupy pseudokibiców Legii po Saskiej Kępie - informuje Alert24.pl zbulwersowany mieszkaniec dzielnicy.

Wszystko wydarzyło się w nocy z piątku na sobotę. Odnowione niedawno elewacje bloków przy ulicach: Zwycięzców, Brazylijskiej, Międzynarodowej i Jedności zostały pomalowane farbami w sprayu. Najprawdopodobniej przez grupę kibiców stołecznej Legii. Sprawę zgłosił nam na Alert24 pan Wojtek.

Mieszkaniec dzielnicy jest mocno zirytowany wandalizmem sprawców. - Niedawno na naszym osiedlu zaczęło się zmieniać na lepsze. Mieszkańcy sami zaczęli dbać o estetykę osiedla. Gospodarze domów sprzątali alejki, zbierali z trawników śmieci... Dlatego tak bardzo zbulwersowało mnie pomazanie farbą dopiero co odnowionych ścian bloków - mówi Alertowicz.

Budynki pomazane są w symbole klubowe i wulgarne napisy.

Wiesz więcej? Poinformuj Alert24

Policja czeka na zgłoszenie

- Do tej pory nie wpłynęło żadne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, czyli o zniszczeniu elewacji - mówi Joanna Węgrzyniak z biura prasowego Komendy Rejonowej Warszawa Praga Południe. - Zajmiemy się sprawą, ale najpierw członkowie wspólnoty osiedlowej lub spółdzielni powinni oszacować straty i oficjalnie powiadomić nas o zdarzeniu - wyjaśnia Węgrzyniak.

Bez tego policja nie może nic zrobić.

Raz, dwa, trzy - kamera patrzy

Rejon ulic, przy których zostały pomazane bloki, objęty jest miejskim monitoringiem. Policja, o ile dostanie zgłoszenie, sprawdzi również zapis z jego kamer. To może pomóc w ustaleniu tożsamości "malarzy-amatorów". Film może mieć także firma, która ochrania osiedle.

Więcej o: