Uszkodzona sieć trakcyjna. Ludzie wyskakiwali z pociągów

W tuneli linii średnicowej we wtorek przed godz. 17 padła sieć trakcyjna. Zniecierpliwieni pasażerowie wyskakiwali z pociągu Kolei Mazowieckich, który utknął w tunelu i resztę trasy pokonali pieszo.

- Pociąg podmiejski jadący tunelem średnicowym w kierunku wschodnim nagle zatrzymał się przy dworcu Warszawa Śródmieście. Zgasły wszystkie światła i nikt z pasażerów nie wiedział co się stało - napisała na Alert24 pani Emilia. - Po około 15 minutach zdenerwowani pasażerowie zaczęli wysiadać z pociągów i iść po torach w kierunku najbliższego końca tunelu - dodała internautka. Wiesz więcej? Masz zdjęcia lub film? Poinformuj Alert24, 605 24 24 24

Awaria z powodu trakcji

Przyczyną zamieszania było uszkodzenie pantografu oraz sieci trakcyjnej od strony stacji Stadion. Pociągi Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej nie jeździły od stacji Stadion do dworca Ochota w kierunku centrum przez kilka godzin. Przez cały czas trwania awarii, pasażerowie nie byli informowani o tym co się dzieje. - Koleje Mazowieckie nie poinformowały pasażerów o tym, co było przyczyną nagłego zatrzymania pociągu ani jak długo ono potrwa. Pierwsza informacja o utrudnieniach została podana na stacji Warszawa Powiśle. Przez megafony ogłoszono, że wszystkie pociągi jeżdżą przez dworzec Warszawa Centralna - dodała internautka.

Więcej o: