Opole: Szczęśliwy finał zaginięcia 18-latka

W poniedziałek przed południem w gminie Zębowce w jednym z kilku stawów hodowlanych znaleziony został skuter. Właścicielem jednośladu okazał się poszukiwany od niedzieli, 18-latek z Zakrzowa Turawskiego.

- W poniedziałek, 20 kwietnia, przed południem w okolicach sołectwa Kosice, w gminie Zębowice, tuż przy granicy powiatów: oleskiego i opolskiego, w jednym z kilku stawów hodowlanych znaleziony został skuter. Właścicielem jednośladu okazał się poszukiwany od niedzieli, 18-latek z Zakrzowa Turawskiego - poinformował Alert24 serwis Ratownictwo.opole.pl .

Na miejsce zdarzenia przyjechały wezwane służby ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Radawiu oraz Policjanci z Ozimka, Dobrodzienia oraz przewodnik z psem tropiącym z Olesna.

Strażacy przeszukiwali akwen, natomiast policjanci oraz rodzina zaginionego penetrowali okoliczne lasy. Szukali także młodego człowieka wśród znajomych i rodziny.

Do godz. 18 poszukiwania nie przyniosły żadnego wyniku. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały kolejne jednostki OSP z gminy Zębowice.

W późnych godzinach wieczornych, o tym, że 18-latek z Zakrzowa Turawskiego odnalazł się powiadomiła policję siostra poszukiwanego.

Chłopak jest cały i zdrowy, a policja ustala, co wydarzyło się od jego zaginięcia aż do powrotu do domu.

Więcej o: