Lubelskie: We wsi Sąsiadka wyorano pocisk

W podlubelskiej wsi znaleziono pocisk przeciwlotniczy z czasów II Wojny Światowej. Udało się go zabrać z pola niemal po dobie. Saperzy byli zajęci...

- We wtorek 14 kwietnia podczas prac rolniczych na polu w miejscowości Sąsiadka wyorano pocisk z czasów II Wojny Światowej - poinformowano Alert24 .

Jak donosi serwis sasiadka.info, w godzinach popołudniowych w trakcie wiosennej orki pola, rolnik podczas orki zauważył przedmiot przypominający bombę. Do zdarzenia doszło w miejscu określanym przez mieszkańców, jako "Ośniak". Leży on przy szlaku turystycznym łączącym Gród Czerwieński Sutiejsk (obecnie wieś Sąsiadka) ze Szczebrzeszynem.

Rolnik po obejrzeniu niewypału i rozmowie z sąsiadem zdecydował wezwać policję i saperów. Ochotnicza Straż Pożarna z Sąsiadki zabezpieczyła teren wokół pocisku do czasu przyjazdu saperów.

Strażacy pilnowali pocisku ponad 19 godzin, gdyż wezwany patrol saperski w tym czasie usuwał podobny niewypał na terenie innego powiatu. Wiesz więcej? Poinformuj Alert24

Pocisk został usunięty przez Patrol Saperski z Chełma następnego dnia ok. godz. 11. Masz zdjęcia? Wyślij je na Alert24

Jak dowiedział się serwis sasiadka,info, niewypał znaleziony na polach w Sąsiadce to pocisk przeciwlotniczy wz. 1915 do armaty półstałej "Schneider", zawierający w sobie około 1 kg trotylu i ważąca prawie 6 kg. Został wyprodukowany w 1935 r.

Więcej o: