Papierosy ukrył w... chłodni

Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarową scanię z przyczepą typu chłodnia. Kierowca ciężarówki nie potrafił wyjaśnić dokąd jedzie z pustą lodówką. Jak się później okazało, w specjalnych skrytkach ukryte były papierosy.

Do kontroli drogowej doszło nieopodal Gronowa Górnego w (Warmińsko-Mazurskie). Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali do kontroli drogowej scanię z naczepą typu chłodnia.

Podczas dokładnej kontroli ciężarówki okazało się, że w specjalnie do tego celu przygotowanych skrytkach w podłodze, ukrytych było ponad 20 tys. paczek papierosów. Były to papierosy marki Classic i Marlboro z ukraińskimi znakami akcyzy skarbowej o łącznej wartości 193.504.

Kierujący scanią 47-letni Janusz O. nie potrafił wyjaśnić czyje to papierosy i kto ukrył je w chłodni. Janusz O. został zatrzymany i osadzony w areszcie.

Pod koniec marca straż graniczna udaremniła przemyt papierosów do Szwecji . Papierosy pochodziły zza wschodniej granicy i były opatrzone rosyjską akcyzą. Wtedy wartość rynkowa kontrabandy oszacowana była na 350 tys. zł.

Więcej o: