Sprawą organizacji imprez dla nieletnich zajmie się prokuratura

Po naszych artykułach dotyczących organizowania imprez dla nieletnich w Warszawie, na których sprzedawano alkohol, sprawą zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich. Rzecznik skierował sprawę do prokuratury oraz Prezydenta Miasta Warszawy.

Rzecznik Praw Obywatelskich zaniepokojony naszymi artykułami o suto zakrapianych imprezach dla nieletnich, postanowił przyjrzeć się sprawie bliżej.

- Rzecznik Praw Obywatelskich na postawie artykułów zamieszczonych na portalu Gazeta.pl oraz Serwisu Alert24 postanowił podjąć z urzędu sprawę dotyczącą imprez dla nieletnich, na których młodzież ma dostęp do alkoholu. Na razie wystąpiliśmy do prokuratury oraz Prezydenta Miasta Warszawy, czekamy na ich odpowiedź - mówi Marta Kukowska z Wydziału Komunikacji Społecznej Biura RPO i dodaje - Od niej uzależnimy kolejne kroki podejmowane przez Rzecznika Praw Obywatelskich w tej sprawie.

Pierwszy raz o imprezach dla nieletnich suto zakrapianych alkoholem pisaliśmy w lutym. Wtedy 15-latkowie bawili się w hotelu Europejskim w Warszawie. Uczestnicy imprezy na forum serwisu Grono.net wymieniali się doświadczeniami minionego wieczoru, a ich słowa świadczyły o tym, że ''wódka lała się strumieniami" i było ''naprawdę gorąco''.

Z kolei w marcu dotarła do nas informacja, że podobna impreza organizowana jest w warszawskim klubie Platninium . Impreza odbyła się pod nazwą ''Graj twardo i czuj to wszędzie'', a reklama zapewniała, że hostessy będą rozlewać alkohol, a na gimnazjalistów czeka m.in. "open bar na whisky, wódkę, piwo". Jedynym warunkiem wejścia do klubu było "klasa i ubior".

Więcej o: