Śnieżyce i wichury przeszły przez Polskę

Nagła wichura i zamieć przeszły przez Poznań, Łódź, Inowrocław, Szczecin... W Bytomiu było gradobicie. W Podlaskiem i na Mazurach masa gospodarstw pozbawione jest prądu przez śnieg, który zrywał linie energetyczne. Synoptycy nie zostawiają złudzeń - Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

"W najbliższych dniach jeszcze popada śnieg" | wideo

Pan Szymon z Bytomia przysłał filmik nakręcony na spacerze z psem - Ok. godz. 13.10 przez dzielnicę Miechowice w Bytomiu przeszło mocne gradobicie wraz z wichurą. Trwało ok. 5 minut.

Zobacz film Alertowicza

Straszne pół godziny w Poznaniu

Krzysztof i Bartek z Poznania przysłali na Alert24 zdjęcie, które zrobili ok. 12.45, kiedy nad stolicą Wielkopolski szalała wichura.

- Taka sytuacja utrzymywała się przez ok. 30 minut. Nasilenie wiatru było bardzo zmienne, od lekkich podmuchów do potężnych uderzeń. Śnieg sypał bez przerwy - informują. Wiesz więcej? Poinformuj Alert24 - Towarzyszyła jej zamieć śnieżna. Ludzie byli kompletnie zaskoczeni, nie wiedzieli co się dzieje. Mieli kłopoty z poruszaniem się - poinformowali inni Alertowicze z Poznania. Masz zdjęcia? Wyślij je na Alert24

W Łodzi znowu zima

O śnieżycy i gradobiciu w Łodzi poinforomował Alert24 pan Wojciech, który mieszka na osiedlu Chojny. - Wiosna sobie nie radzi z niesforną i przeciągającą swój pobyt zimą. Sprawdza się jednak przysłowie: w marcu jak w garncu, bo po czarnych, gradowych chmurach pojawiło się błękitne niebo i zaczęło świecić słońce - dodał.

Jaka pogoda jest w Twoim mieście? Poinformuj Alert24

Podlasie i Mazury unplugged

Dziś zostało pozbawionych prądu ok. 8 tys. gospodarstw w okolicach Łomży. Przyczyną był padający mokry śnieg. Pod jego ciężarem łamały się gałęzie, które zrywały linie energetyczne. - Do wieczora wszystkie gospodarstwa w rejonie Łomży (Podlaskie) powinny już mieć prąd - poinformował po południu rzecznik PGE Dystrybucja Białystok sp. z o.o. Andrzej Piekarski. Prądu nie ma jeszcze kilkaset gospodarstw w miejscowościach Borkowo, Mały Płock, Bacze.

Lepsza sytuacja jest na Mazurach. Tam "tylko" ok. 900 gospodarstw domowych nie ma prądu po obfitych opadach śniegu. Energetycy uporali się częściowo z naprawą zerwanych linii energetycznych.

Więcej o: