Rybacy utknęli na krze. Uratowała ich straż graniczna

Mieszkańcy niektórych miasta czują już wiosnę, ale w niektórych miejscach Polski zima daje się ostro we znaki. Przekonali się o tym rybacy, którzy utknęli na krze na Zalewie Wiślanym.

- Do niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek w południe na Zalewie Wiślanym w rejonie miejscowości Nowa Pasłęka - napisał na Alert24 Grzegorz Goryński - Kry lodowe dużych rozmiarów uwięziły, a tym samym uniemożliwiły swobodne pływanie łodzi rybackiej PAS-28 z trzema osobami na pokładzie.

Próby samodzielnego uwolnienia się z 200-metrowej kry niestety nie powiodły się.

Informację o tym zdarzeniu funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki SG w Krynicy Morskiej przekazali załodze dyżurującego poduszkowca SG-411. Dowódca poduszkowca ustalił, że kuter nie jest w stanie samodzielnie się uwolnić ze znajdującej się przed nim okowy lodowej.

W związku z tym podjął decyzję o udaniu się na miejsce i udzielenie natychmiastowej pomocy załodze kutra. Próba torowania drogi kutrowi PAS - 28 do portu kutra nie powiodła się. O godz. 13.39 funkcjonariusze Straży Granicznej z poduszkowca podjęli na swój pokład 3 rybaków, i odtransportowali je do portu w Nowej Pasłęce. Kuter PAS-28 pozostał w lodach.

Więcej o: