Awaria systemu poczty gmail. "Nie wiemy, co się stało"

- Jest awaria poczty gmail - poinformowali nas zarówno Polacy mieszkający w kraju, jak i ci z zagranicy. - Nie można się zalogować. Z Holandii również nie ma dostępu do poczty Gmail. Google potwierdza - Mamy awarię, ale nie wiemy, co się stało - usłyszeliśmy w krakowskim oddziale firmy. Dostajemy zgłoszenia od Alertowiczów z Holandiii, Hiszpanii i Wysp Brytyjskich...

Tomek Fox napisał do nas jako pierwszy - Nastąpiła awaria systemu poczty gmail - poinformował Alert24 . Za tym posypały się kolejne zgłoszenia.

- Gmail.com padł - od 30 minut nie da się zalogować. Google ma problemy - dodaje kolejny Alertowicz.

Adam30 dodaje - Nie ma dostępu do gmail i tyle. Można zadowolić się kodem błędu i tyle.Google nie jest tak niezawodne jak się "chwali" - poinformował nas.

Informacje o awarii skrzynki Gmail dotarły do nas także z zagranicy: - Witam, Na Gibraltarze i w Hiszpanii również nie działa. Pokazuje się jedynie komunikat ''Error 502 Server Error''. To musi być poważna awaria - napisał Maciek K. Na Wyspach Brytyjskich także są problemy z pocztą: - Z Holandii również nie ma dostępu do poczty Gmail. Wszystko wskazuje na to, że awaria jest na wielką skalę. Niestety, Gmail oraz Google nie są tak niezawodne jak to mówią.

Nie da się zalogować do swojej skrzynki, strona się zawiesza.

Skontaktowaliśmy się z jednym z biur Google Polska. W oddziale w Krakowie usłyszeliśmy, że informatycy już widzą o awarii. Zapewniono nas, że technicy robią wszystko, aby jak najszybciej usunąć usterkę, choć nadal nie wiadomo, co spowodowało awarię poczty i ilu osób ona dotknęła. Wiesz więcej? Poinformuj Alert24

To nie pierwsza awaria witryny. Pod koniec stycznia nastąpiła awaria wyszukiwarki . Wszystkie znalezione strony miały być "szkodliwe" dla komputera. Okazało się wtedy, że zawinił pracownik.

Aktualizacja

Po dwóch godzinach Gmail "wstał" i działa jakby nigdy nic. Wiadomość wysłana na skrzynkę podczas przerwy w działaniu została dostarczona. Nadal jednak nie wiadomo co było przyczyną awarii i czy nie poczyniła ona spustoszeń w mailach użytkowników.

Więcej o: