Strona Pajacyk.pl zawirusowana? To tylko reklama

Klikniecie na brzuszek pajacyka uruchomiło system antywirusowy. Ktoś zhakował stronę Polskiej Akcji Humanitarnej? - zastanawia się Alertowicz.

Problem ze stroną Pajacyk.pl zgłosił nam Tom z Łodzi - W niedzielny wieczór próba wejścia na stronę www.pajacyk.pl należącą do Polskiej Akcji Humanitarnej skutkowała wszczęciem alarmu przez program antywirusowy avast. Wykrytym zagrożeniem był: Wirus/Robak - VBS:Malware-gen - napisał na Alert24 Tom.

Sprawdziliśmy - faktycznie, nasz system antywirusowy również wyłapuje jakieś zagrożenie dla komputera.

Polska Akcja Humanitarna uspokaja jednak - bardziej czuły systemy antywirusowe wyłapują jedną z reklam jako trojana. Nie ma się co martwić - to nie robak, a tylko wyskakujące okienko. Nie ma się co bać. Można klikać, komputery są bezpieczne - uspokojono nas w biurze PAH w Warszawie .

- Informacje o tym problemie pojawiają się tylko od użytkowników programu avast. Co za tym idzie - staramy się skontaktować z firmą alvil software w celu wyjaśnienia pochodzenia owego alarmu, oraz na bieżąco staramy się monitorować zgłaszane strony - informuje Anna Jaszuńska.

Akcja Pajacyk.pl to jeden z najprostszych sposobów, żeby pomóc niedożywionym dzieciom. Wystarczy wejść na stronę i kliknąć na brzuszek Pajacyka. Każda odsłona więcej to dodatkowe pieniądze dla PAH od sponsorów. I więcej posiłków dla dzieci.

Więcej o: