Zderzenie 4 aut: w tym tira i "elki"

Ranny instruktor to jedyna osoba, która ucierpiała w zderzeniu aut, do którego doszło na drodze K22, za miejscowością Nowy Dwór Elbląski.

Około godziny 13.15 na drodze nr K22, na łuku drogi doszło do zderzenia czterech pojazdów. Droga przez dwie godziny była zablokowana.

Serwis Elbląg24.pl tak opisuje zdarzenie - Do wypadku doszło, gdy jadący skodą fabią zatrzymał się przed wykonaniem manewru skrętu w lewo. Kierowca zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa samochodom jadącym z przeciwnej strony. Za skodą zatrzymał się fiat punto należący do jednego z elbląskich ośrodków szkolenia kierowców. Jadący od strony Elbląga kierowca samochodu ciężarowego marki iveco, najprawdpodobniej w ostatniej chwili zauważył stojące pojazdy i nie zdążył wyhamować. Iveco uderzyło w tył fiata punto, a ten wjechał w tył skody fabia, którą wybiło do przodu. Ciężarowe iveco zatrzymało się w rowie - czytamy.

Po zderzeniu kierowca fiata stracił panowanie nad autem, które zaczęło się obracać wokół własnej osi. Samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym w stronę Elbląga samochodem marki ssangyong rodius, którego kierowca zatrzymał się kilkaset metrów dalej.

Instruktor nauki jazdy, podróżujący bez pasów, na co pozwalają mu przepisy ruchu drogowego, z obrażeniami ciała (m.in. stłuczenia biodra) został przewieziony do szpitala. Kursantowi nic się nie stało. Inni uczestnicy wypadku nie odnieśli obrażeń.

Więcej o: