Hrabstwo Somerset Anglii zasypane śniegiem

Od wczorajszego wieczora w Somerset w południowo-zachodniej spadło ponad 10 cm śniegu. Sparaliżowana jest komunikacja autobusowa. Zamknięto już ponad 100 szkół w całym hrabstwie.

- Wiele osób nie dotarło do pracy. Firmy transportowe ze względu na bezpieczeństwo swoich kierowców wstrzymały nocne dostawy do sklepów. Autostrada M5 jest w chwili obecnej nieprzejezdna. Służby drogowe nie radzą sobie z usuwaniem śniegu z autostrady. Od wczorajszego wieczoru zamknięte jest lotnisko w Bristolu. Samolot z Poznania wylądował na lotnisku East Middlands.

Wieczorne rejsy samolotów zostały przekierowane na inne lotniska. Natomiast dzisiaj od godzin porannych nie wystartował oraz nie wylądował w Bristolu żaden samolot. Odwołano loty do Katowic, Amsterdamu, Paryża, Glasgow, Genewy czy Milanu. Wiele rejsów jest opóźnionych (w tym do Nowego Jorku). Synoptycy przewidują utrzymanie się opadów śniegu do niedzieli.

Lokalne media informują o sytuacji, jednocześnie proszą o ograniczenie do minimum potrzeby poruszania się po hrabstwie, osobom starszym zaleca się pozostanie w domach.

Więcej o: