Mróz zerwał kolejną trakcję tramwajową

Wczesnym rankiem, z powodu mrozu, pękła trakcja zasilająca tramwaje przy ul. Sienkiewicza we Wrocławiu. Na miejsce wezwano brygadę Zakładu Sieci i Zasilania MPK, która po ok. 40 minutach usunęła awarię. Ruch tramwajowy na odcinku Wyszyńskiego - pl. Bema został już przywrócony.

Do awarii doszło tuż po godz. 6 rano.

- Awarię udało nam się usunąć już o 6.37 - powiedziała Iwona Czarnacka, rzeczniczka wrocławskiego MPK. - Przyczyną zerwania, a właściwie przepalenia trakcji była wyjątkowa niska temperatura. Niestety z powodu trudnych warunków nie dysponowaliśmy autobusami, które moglibyśmy wypuścić na trasę. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy wszystkich naszych pasażerów - dodaje rzeczniczka.

W nocy z wtorku na środę doszło do jeszcze dwóch awarii trakcji - na moście Zwierzynieckim oraz na ul. Wróblewskiego. Pracownikom MPK ich naprawa zajęła kilka godzin. Teraz ruch tramwajowy tych miejscach odbywa się bez żadnych zakłóceń.

Przyczyną wszystkich awarii mogła być gęsta mgła lodowa, która wystąpiła w nocy w całym woj. dolnośląskim. Mgła mogła pokryć drogi, linie energetyczne, a także trakcyjne tramwajowe cienką warstwą lodu, co przy temperaturze -18 stopni Celsjusza zwiększa ryzyko pęknięć przewodów wysokiego napięcia i torów.

Chcesz mieć zawsze świeże informacje z Twojego regionu? Ściągnij alertownię na swoją stronę internetową

Więcej o: