Polacy są dobrzy w prasowaniu... i prostytucji

Wyskok popularnego prezentera radia BBC oburzył mieszkających na Wyspach Brytyjskich Polaków. Na antenie Radia1 Chris Moyles stwierdził, że Polacy są dobrzy w prasowaniu... i prostytucji.

Alert24 poinformował jeden z Polaków mieszkających na Wyspach o wpisie na blogu . To pokłosie oburzenia polskich emigrantów mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Co oburzyło Polaków ?

- Zawsze uważałem, że prostytutki są bardzo dobrymi sprzątaczkami, i znakomicie prasują - zażartował popularny prezenter. Po chwili zwrócił się do swojego partnera - Właśnie odkryłem, że jeśli jesteś Polakiem, jesteś bardzo dobry w prasowaniu... i w prostytucji... i bardzo dobry w naprawie samochodów - dodał.

Sprawę szeroko opisał dziennik ''Daily Mail''. Moyles żartował z Polaków 19 listopada, ale burza nie ucichła.

Dziennik przytacza wypowiedź Jana Mokrzyckiego, prezesa Zjednoczenia Polskiego w Wielkiej Brytanii. - To kolejny człowiek wypowiadające głupie uwagi na temat, o którym nie ma pojęcia - uważa Mokrzycki.

- Byłbym bardzo zadowolony gdyby BBC kazało mu przeprosić. Ludzie piszą petycję w tej sprawie i zamierzamy im w tym pomóc - podkreślił prezes Mokrzycki - Jednak jesteśmy zbyt poważną organizacją by przejmować się zbytnio kimś równie mało znaczącym jak Chris Moyles - zaznaczył kończąc rozmowę z dziennikarzami.

Jak na razie BBC broni jednak prezentera, który zdaniem nadawcy został źle zrozumiany. Sam Moyels nie wypowiada się na ten temat.

Zagłosuj na stronę www.alert24.pl w konkursie Webstarfestival!

Więcej o: