Po policyjnej obławie na włamywaczy Twój samochód trafi do blacharza

Policja zatrzymała jednego z mężczyzn który - wraz ze wspólnikami - po dokonaniu włamania, w trakcie ucieczki potrącił samochodem policjanta. Mieszkańcy Białego Prądnika w Krakowie, gdzie zatrzymano przestępców, są wzburzeni. Podczas pościgu zniszczono ich auta.

Byłeś świadkiem wypadku? Prześlij relacje, zdjęcie, film na Alert24 lub na numer 605 24 24 24

Alert24 o sprawie poinformował pan Dariusz, który mieszka w bloku tuż przy miejscu zatrzymania przestępców. Przesłał nam zdjęcia, na których widać, jak zniszczone są auta. Nie wie jednak, do kogo należą.

Auta uszkodzono po spektakularnej akcji policji .

W środę ok. godz. 22 udało się po kilkugodzinnej obławie złapać włamywacza. Byli oni już wcześniej poszukiwani. Wieczorem na krakowskim osiedlu Biały Prądnik zauważyli ich policjanci. - Mężczyźni wsiedli do samochodu i kiedy policjanci podeszli do auta, gwałtownie ruszyli potrącając jednego z funkcjonariuszy. Później staranowali radiowóz, wyskoczyli z auta i uciekli pieszo - powiedział Nowak. Policja zatrzymała jednego z mężczyzn. Trwają poszukiwania pozostałych sprawców.

Poszkodowany funkcjonariusz doznał niegroźnych obrażeń.

Katarzyna Cisło z małopolskiej policji radzi poszkodowanym zgłosić się do ubezpieczyciela - Niech on rozstrzygnie, czy uszkodzenia zrobiło auto włamywaczy czy radiowóz. Jeśli okaże się, że samochody uszkodziła policja, to oczywiście poniesiemy wszelkie koszty. Naszym zdaniem nie było możliwości, aby auto zarysował samochód policyjny, ale poddamy się orzeczeniu firmy ubezpieczeniowej poszkodowanych - mówi Cisło.

Zagłosuj na stronę www.alert24.pl w konkursie Webstarfestival!

Więcej o: