Paradują z okazji św. Dziękczynienia

Nie byłeś nigdy w Stanach Zjednoczonych podczas Święta Dziękczynienia? Uroczyste kolacje Amerykanów z indykiem w roli głównej znasz tylko z seriali? A o paradzie wiedziałeś? Zobacz zdjęcia z tego niezwykłego widowiska

W ostatni czwartek listopada w USA obchodzone jest Święto Dziękczynienia (Thanksgiving). W Chicago tradycyjnie odbywa się w tym dniu parada. W tym roku świętowano jej 75-lecie.

W Święto Dziękczynienia. Amerykanie spożywają tradycyjnego pieczonego indyka w gronie rodziny i przyjaciół, by podziękować Bogu za jego dary. Jest to najważniejsze święto o religijnym charakterze oprócz Bożego Narodzenia.

Tradycja spożywania indyka wywodzi się z wieczerzy, którą zgodnie z przekazami historycznymi zjedli z Indianami pierwsi osadnicy na ziemi amerykańskiej, Pielgrzymi, jesienią 1621 r., aby uczcić udane żniwa.

Jako święto narodowe Thanksgiving Day został ustanowiony przez prezydenta Abrahama Lincolna w 1863 r. Prezydent Franklin Delano Roosevelt (1933-1945) zarządził, by obchodzić je w każdy ostatni czwartek listopada.

Amerykanie w tym roku odchodziły mniej hucznie. W cieniu kryzysu gospodarczego oraz ataków terrorystycznych w Bombaju, o których donosili również Alertowicze ].

Zagłosuj na stronę www.alert24.plw konkursie Webstarfestival!

Więcej o: