Łódź przygotowana na zimę. A inne miasta?

Maniek przysłał nam serię zdjęć z przygotowań łódzkich drogowców do ataku zimy. Postanowiliśmy sprawdzić, jak sytuacja wygląda w innych miastach.

A jak wygląda sytuacja w Twoim mieście? Drogi są śliskie i nie odśnieżone i boisz się po nich jeździć, a może jest odwrotnie? Daj nam znać i prześlij zdjęcia oraz relacje na Alert24, 605 24 24 24

Łódź

Dziś w Łodzi, tuż przed godziną 12, na drogi wyjechały odśnieżarki. Razem z nimi w miasto ruszyli drogowcy, których zadaniem było odśnieżenie i posypanie solą chodników. Maniek ma jednak nadzieję, że tak będzie nie tylko dziś, ale i w następnych dniach.

- Oby tego sezonu nie zdarzyło im się zaspać - napisał na Alert24 internauta.

Kraków

W tym roku o przejezdność krakowskich dróg będzie dbać ponad 120 pojazdów (solarek i pługów). - To o ponad 20 więcej niż rok wcześniej - wylicza Jacek Bartlewicz, rzecznik ZIKiT.

Opole

Miasto dysponuje 33 solarek i pługów. To wystarczyło, żeby w ubiegły, pierwszy śnieżny, weekend drogi w mieście były przejezdne. Pomimo intensywnej pracy maszyn, na Opolszczyźnie doszło do 37 kolizji i czterech wypadków.

Stolica

Zarząd Oczyszczania Miasta m. st. Warszawa ma do dyspozycji ok. 200 solarek. W tym roku ZOM już cztery razy organizował akcje odśnieżania miasto. Ostatnio w ubiegły weekend.

- W ciągu dnia solarki nie jeżdżą, póki nie spadnie duży śnieg, aby sól mogła go rozpuszczać - tłumaczy Iwona Fryczyńska z Zarządu Oczyszczania Miasta. Przypomina, że do tej pory solarki brały udział w czterech akcjach, za co miasto zapłaciło 2,5 mln zł. I zaapelowała do kierowców, by przepuszczali pługi. - Żeby pług mógł szybko przejechać określoną trasę, nie może tkwić w korkach - przypomina Fryczyńska.

Poznań

Poznańskie drogi, jeśli zajdzie taka potrzeba może odśnieżać nawet 50 pługów. Czy to wystarczy, żeby stolica Wielkopolski nie została zakorkowana?

Przekonamy się o tym już w najbliższych dniach.

Synoptycy przewidują, że na zachodzie kraju mogą występować lokalne opady śniegu. Z kolei na wschodzie kraju opady śniegu mogą przejść w opady deszczu ze śniegiem. Lokalnie może wystąpić gołoledź.

W czwartek temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Podkarpaciu do 7 stopni na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni.

A jak u Was w mieście drogowcy przygotowują się na przyjście zimy? Daj nam znać na Alert24 , 605 24 24 24.

Więcej o: