Gwiazdy i artyści pomagają zwierzętom

Zbliża się zima. To czas trudny zwłaszcza dla zwierząt. W poniedziałek artyści wzięli udział w specjalnej aukcji, z której zysk zostanie przekazany na ich rzecz.

17 listopada w hotelu Novotel w Warszawie odbyła się charytatywna aukcja pod hasłem "Wielcy Małym - artyści i gwiazdy pomagają zwierzętom przed zimą". Licytowano zdjęcia znanych osób wraz z ich pupilami, obrazy znanych artystów oraz rękopis wiersza Wisławy Szymborskiej.

Celem akcji było zebranie funduszy, które za pośrednictwem Fundacji Niechciane i Zapomniane - SOS dla Zwierząt, trafią do wybranych przez organizatorów pięciu schronisk (w Wieluniu, Głownie, Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim oraz schroniska k/ Rawy Mazowieckiej prowadzonego przez Bożenę Wahl).

W imprezie wzięli udział m.in.: Katarzyna Dowbor, Jakub Przebindowski, Agata Buzek, Beata Sadowska, Edyta Jungowska, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Rafał Królikowski.

Na aukcji zebrano ponad 16 000 zł, a dzieła niesprzedane będą szukały nabywców na aukcji internetowej (niedługo zostanie uruchomiona strona internetowa, na której każdy będzie mógł zakupić zdjęcie lub obraz) a zysk z ich sprzedaży powiększy pulę zgromadzonych środków. Oprócz tego, udało się zebrać dużą ilość karmy, która zostanie przekazana do wybranych schronisk.

Więcej o: