Poznań: Żuk w starciu z tramwajem nie ma szans

Ok. godz. 10.30 tramwaj uderzył w żuka przed Mostem Teatralnym. Ruch tramwajowy na ul. Fredry stanął na półtorej godziny.

Byłeś świadkiem wypadku? Prześlij relacje, zdjęcie, film na Alert24 lub na numer 605 24 24 24

O sprawie poinformował nas Alertowicz Dexter - Na skrzyżowaniu ulic Fredy i Wieniawskiego w Poznaniu o godz. 10.35 doszło do wypadku tramwaju z dostawczym żukiem przewożącym meble. Żuk przecinając ulicę Fredy chciał zdążyć przejechać przed tramwajem, jednak to mu się nie udało i tramwaj uderzył w pakę samochodu, w wyniku czego paka została oderwana od reszty pojazdu i pociągnięta przez tramwaj kilkanaście metrów dalej - relacjonuje internauta - Reszta żuka obróciła się niemal o 180 stopni i wpadła na chodnik. Pasażer żuka w wyniku uderzenia znalazł się z lewej strony tramwaju i niewiele brakowało, aby został jeszcze najechany przez tramwaj - pisze Dexter.

Straż pożarna i karetka pojawiły się po ok. 3 minutach od zdarzenia. Na miejsce przyjechała również Zakładowa Służba Ratownicza MPK wraz z dźwigiem, który usunął resztę paki samochodu na chodnik, w tym celu wyłączono napięcie w sieci trakcyjnej.

Kierowca i pasażer żuka zostali przewiezieni do szpitala, a motorniczemu udzielono pomocy. Samochód został niemal całkowicie zniszczony. Około setce pasażerów tramwaju nic się nie stało. Ruch tramwajowy ul. Fredry przez półtorej godziny był zablokowany w obu kierunkach. Przed godziną 12 MPK uporało się ze skutkami wypadku. Tramwaje kursują już normalnie.

Zagłosuj na stronę www.alert24.plw konkursie Webstarfestival!

Byłeś świadkiem wypadku, pożaru, innego nietypowego zdarzenia? Prześlij swoją relację, zdjęcie, film na Alert24 lub na numer 605 24 24 24 i podziel się z innymi, tym co widziałeś

Więcej o: