Najpierw wymuszenie, potem czołówka

Jedna osoba trafiła do szpitala po tym, jak kierowca samochodu osobowego wymusił pierwszeństwo na ciężarówce. Siła uderzenia zepchnęła ciężarówkę na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzyła się czołowo z mercedesem. Do wypadku doszło na drodze nr 28 w Jaśle.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca cinquecento nie ustąpił pierwszeństwa jadącej od strony Krosna ciężarówce.

- Doszło do zderzenia. Ciężarówka odbiła się od krawężnika, następnie zjechała na lewy pas jezdni i zderzyła się czołowo z jadącym z przeciwka osobowym mercedesem. - powiedział mł. asp. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle .

W wyniku zderzenia, samochód osobowy znalazł się w pobliskim rowie. Strażacy wydostali z wraku rannego kierowcę. Mężczyzna został przewieziony do jasielskiego szpitala na obserwację.

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku. Do karambolu doszło ok. godz. 13 na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej i Bieszczadzkiej. Wypadek spowodował blisko dwugodzinne utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 28.W tej chwili ruch odbywa się bez żadnych utrudnień.

Chcesz mieć zawsze świeże informacje z Twojego regionu? Ściągnij alertownię na swoją stronę internetową