Opel wjechał w radiowóz - trzy osoby w szpitalu

Nocny pościg ulicami Poznania rozpoczął się tuż po godz. 23. Policjanci próbowali zatrzymać do rutynowej kontroli kierowcę opla. Ten jednak zamiast zatrzymać się na wezwanie policjantów, przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku ulicy Wierzbięcice. Tam jednak czekał na niego kolejny patrol policji.

- W okolicach ulicy św. Czesława, partol policji chciał zatrzymać do rutynowej kontroli samochód marki Opel Calibra, którym jechało dwóch mężczyzn. Kierowca opla wolał jednak podjąć próbę ucieczki niż zatrzymać się do kontroli - napisał na Alert24 Łukasz.

Kierowca zaczął uciekać w kierunku ulicy Wierzbięcice. Tam czekał na niego policyjny patrol, który zorganizował blokadę drogi.

- Kierowca opla usiłując ominąć blokadę, uderzył w radiowóz oraz staranował kilka zaparkowanych nieopodal samochodów - opisuje zdarzenie Łukasz.

Jak się później okazało, kierowca opla oraz jego pasażer byli pod wpływem alkoholu. W wyniku stłuczki ranny został kierowca opla, pasażer oraz policjant, w którego radiowóz wjechał mężczyzna. Pogotowie zabrało ich na obserwację do szpitala.

Chcesz mieć zawsze świeże informacje z Twojego regionu? Ściągnij alertownię na swoją stronę internetową

Więcej o: