Śmiertelny wypadek pod Częstochową

Na trasie Katowice-Częstochowa w pobliżu miejscowości Kościelec zderzyły się dwa samochody ciężarowe. W wypadku zginęła jedna osoba, 55-letni mężczyzna. Ruch na trasie w kierunku Katowic został przywrócony ok. godz. 13.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek ok. godz. 9.40 na DK 1 w pobliżu miejscowości Kościelec pod Częstochową (Śląskie).

Zderzyły się dwa samochody ciężarowe.

- Na ciągnik siodłowy z naczepą najechała podobna ciężarówka - powiedziała Joanna Lazar, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie .

Zginęła jedna osoba, 55-letni kierowca drugiego pojazdu. Przyczyny nie są jeszcze znane.

- Kierowca pierwszej ciężarówki był trzeźwi. Żeby ustalić zawartość alkoholu we krwi mężczyzny, który zginął, niezbędna będzie sekcja zwłok - dodała rzeczniczka.

Ruch na trasie w kierunku Katowic był utrudniony do godz. 13. Policja wyznaczyła objazd bocznymi drogami od zjazdu w miejscowości Łochynia do powrotu na główną trasę w Mykanowie. Ok. godz. 12 odblokowany został jeden pas i ruch odbywał się wahadłowo. Przed godz. 13 przeładowano towar z jednej z ciężarówek do innego samochodu i ruch na trasie Katowice - Częstochowa został przywrócony.

Chcesz mieć zawsze świeże informacje z Twojego regionu? Ściągnij alertownię na swoją stronę internetową

Więcej o: