Problem z Allegro.pl? Niemożliwe. A jednak

Użytkownicy popularnego serwisu aukcyjnego narzekają na problemy techniczne. Nie otrzymują powiadomień o kończących się aukcjach, nie dochodzą do nich podsumowania po aukcjach, sprzedający nie mogą wystawiać ponownie przedmiotów. Allegro zaprzecza: - Problemy nie istnieją w skali masowej - twierdzi rzecznik.

Byłeś świadkiem wypadku, pożaru, innego nietypowego zdarzenia? Prześlij swoją relację, zdjęcie, film na Alert24 lub na numer 605 24 24 24 i podziel się z innymi, tym co widziałeś. Czekają nagrody

Alert24 dowiedział się o kłopotach z działaniem serwisu aukcyjnego od użytkowników: - Nasilają się problemy techniczne serwisu aukcyjnego Allegro. Użytkownicy nie otrzymują powiadomień o kończących się aukcjach, nie dochodzą podsumowania po aukcjach, sprzedający nie mogą wystawiać ponownie przedmiotów - poinformował nas pan Leszek.

Nie pierwszy już raz allegrowicze narzekają. Na forum serwisu cała masa wpisów - "Nie widać zdjęć wystawianych przedmiotów", "nie ma miniaturki". Użytkownicy złoszczą się na to, że niektórych aukcji nie widać w Internet Explorerze, psioczą też, że nie zmienia się status aukcji na zakończoną.

Większość pochodzi z kilku ostatnich dni.

Pierwsze skargi na działanie serwisu dostaliśmy już rok temu

- Winą można obarczać niewydajne serwery, które najwyraźniej z jakiegoś powodu przestają sobie radzić. Czy w takim przypadku atak hakerski nie jest łatwiejszy do przeprowadzenia? A może właśnie jesteśmy świadkami takiego ataku? - zaniepokoił się pan Leszek.

Pamiętamy przeciążone serwery portalu nasza-klasa, który w czasie swojej największej popularności, nie mógł pracować. "Nasza-klasa ofiarą własnego sukcesu" - pisały wówczas gazety.

- Serwis Allegro.pl jest przygotowany do znacznie większego ruchu niż odnotowujemy w tej chwili. Nasze serwery zostały zakupione z myślą o przyszłości. Nie ma więc mowy o problemach, jakie miała niedawno Nasza-Klasa.pl - tłumaczy Patryk Tryzubiak, rzecznik Allegro.pl. - Nie ma również mowy o żadnym ataku hakerskim - dodał.

Rzecznik twierdzi, że żadne z problemów wskazanych przez Alert24 nie zaistniały w skali masowej. I być może były to pojedyncze wypadki, na które allegro.pl nie ma wpływu (problemy po stronie dostawcy internetu, itp.).

Masz problemy z allegro.pl? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum i zgłoszenia na Alert24

Więcej o: