Spalił się dach wieżowca w Katowicach

Spłonęła duża część dachu sześciopiętrowego dom mieszkalnego w Katowicach przy ul. Saint Etienne. Pożar zauważono ok. godz. 14. Z ogniem walczyło dwanaście jednostek straży pożarnej.

O pożarze dachu w budynku mieszkalnym kilkupiętrowym w Katowicach Zawodziu poinformował nas dziś ok. godz. 14 użytkownik o nicku Koniu.

Spłonęła 1/3 powierzchni dachu bloku mieszkalnego w Katowicach- Zawodziu. Strażacy opanowali już sytuację, trwa dogaszanie pożaru. Akcja gaśnicza była bardzo trudna i skomplikowana - mówi rzecznik śląskiej straży pożarnej Jarosław Wojtasik. Akcja wymagała dużo wysiłku i użycia specjalistycznego sprzętu. Oprócz sekcji gaśniczych na miejsce wysłano samochody z autodrabinami . Przeważająca część akcji musiała bowiem być prowadzona na wysokości - wyjaśnił Wojtasik. W akcji wzięło udział 12 zastępów straży pożarnej z Katowic, Będzina, Sosnowca, Chorzowa i Mysłowic. Teraz strażacy sprawdzają mieszkania jakie znajdują się pod spalonym dachem. Mieszkańcy bloku w większości opuścili mieszkania jeszcze przed przybyciem straży.

Pożar wieżowca w Katowicach

Alertowicz beeep pisze: - Przyczyną najprawdopodobniej była kładziona na ciepło na dachu papa, która się zapaliła. Pożar po ok .półtorej godziny nie został opanowany - pisze.

Byłeś świadkiem wypadku, pożaru, innego nietypowego zdarzenia? Prześlij swoją relację, zdjęcie, film na Alert24 lub na numer 605 24 24 24 i podziel się z innymi, tym co widziałeś

Więcej o: