Zderzenie autobusu z autem, 12 osób w szpitalu

12 osób trafiło do szpitala po czołowym zderzeniu miejskiego autobusu z dostawczym renault w Toruniu

Policja: 11 pasażerów oraz kierowca Renault szpitalu | wideo

- W wyniku wypadku samochodowego, do którego doszło na ulicy Wielki Rów-Koniuchy na dużym toruńskim osiedlu Koniuchy w Toruniu rannych zostało 12 osób - w tym 2 poważnie. Około godz. 13.30 zderzeniu uległ miejski autobus linii 16 i samochód dostawczy marki Renault Mascott, którego kierowca najprawdopodobniej doprowadził do wypadku. Wszyscy poszkodowani znajdują się w szpitalach - poinformował Alert24 pan Adam.

Wszyscy zostali przewiezieni do dyżurującej lecznicy na Bielanach. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, jaki jest stan pacjentów.

Byłeś świadkiem wypadku? Prześlij relacje, zdjęcie, film na Alert24 lub na numer 605 24 24 24

- Mogę powiedzieć tylko tyle, że 10 osób jest na szpitalnym oddziale ratunkowym a dwie w poradni - mówi dyrektor lecznicy Andrzej Wiśnicki. - Więcej informacji będziemy mogli udzielić, gdy poszkodowani przejdą szczegółowe badania.

Według wstępnych informacji winę ponosi kierowca auta, który nagle zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się czołowo z autobusem MZK. Kabina renaulta jest zmiażdżona. Samochód wbił się w przód autobusu, z którego wypadła przednia szyba. Auto było mocno obciążone, bo przewoziło wodę w dużych 19-litrowych butlach.

Chcesz mieć zawsze świeże informacje z Twojego regionu? Ściągnij alertownię na swoją stronę internetową

Więcej o: