Ludzka bezmyślność przyczyną utrudnień we Wrocławiu

Sobotnie popołudnie nie było najszczęśliwsze dla kierowców TIR-ów jadących objazdem w stronę Warszawy przez ul. Wystawową we Wrocławiu.

Pozostawiony w miejscu niedozwolonym mercedes spowodował półgodzinne zablokowanie przejazdu tą ulicą, kiedy to kierowca TIR-a nie chcąc ryzykować obtarcia drogiego samochodu, utknął na zakręcie z powodu zbyt małej ilości miejsca pomiędzy osobowym mercedesem, a słupkami oddzielającymi jezdnie od chodnika.

Na miejsce wezwano policję . Policjanci ściągnęli pomoc drogową, która zabrała mercedesa na parking.

Pozostaje mieć nadzieje, że koszty holowania, mandatu i opłata za parking będą na tyle wysokie, iż następnym razem kierowca mercedesa popisze się większą wyobraźnią niż miało to miejsce w sobotnie popołudnie.

Zakręt przy ul.Wystawowej jest miejscem w którym nie pierwszy raz dochodzi do takich sytuacji. Często kierowcy samochodów osobowych parkują swoje auta poza obrębem wyznaczonego parkingu. Jadące Wystawową auta osobowe nie mają problemu z przejechaniem, nawet jeżeli zakręt jest zwężony przez nieprawidłowo zaparkowane auto, jednak TIR-y ciągnące za sobą naczepy potrzebują więcej miejsca by się na takim zakręcie zmieścić.

Efekty widzieli wczoraj kierowcy, którzy próbowali wjechać w Wystawową, lub wyjechać z parkingu obok wytwórni filmów.

Chcesz mieć zawsze świeże informacje z Twojego regionu? Ściągnij alertownię na swoją stronę internetową

Więcej o: