Groźny polski bandyta przewieziony do kraju

Maciej Ślesik, niebezpieczny przestępca z Polski, który tydzień temu został aresztowany na lotnisku na Malcie, został deportowany do Polski. W czwartek rano wyleciał z Malty. Do Polski trafił przez Frankfurt w czwartek wieczorem.

Poszukiwany "Śledź" już w kraju

Groźny polski przestępca poszukiwany listem gończym został ujęty na lotnisku Luqa na Malcie. Maciej Ślesik, pseudonim "Młody Śledź" - członek gangu nowodworskiego, podejrzany m.in. o okrutne zabójstwa i porwania wpadł przy rutynowej kontroli dokumentów. Zatrzymała go policja, wtedy okazało się, że jest on przestępcą poszukiwanym od trzech lat za morderstwo. O sprawie poinformował Alert24 Kris. Polak mieszkający na Malcie, który o Polaku przeczytał w lokalnej gazecie. Sprawę deportowania gangstera wytropiła alertowiczka Malta1980.

Polski wymiar sprawiedliwości ekspresowo uruchomił procedury ekstradycji Ślesika do Polski, gdzie trafi najprawdopodobniej przed oblicze sądu. Podczas podróży towarzyszyło podejrzanemu trzech funkcjonariuszy z Polski oraz maltański inspektor policji.

"Młody Śledź" był poszukiwany przez stołeczna policję od 2005 r. Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP podejrzewali, że razem z kilkoma innymi mężczyznami był odpowiedzialny za podwójne zabójstwo Artura Z. i Małgorzaty R. na terenie Twierdzy Modlin w sierpniu 2004 r. Wówczas to ofiary uprowadzono, działając metodą "na policjanta", a następnie wywieziono i brutalnie zamordowano. Oboje wcześniej byli torturowani, kobieta była w zaawansowanej ciąży.

Przeczytaj więcej o zatrzymaniu i sprawie morderstwa w twierdzy Modlin

Motywem tego przestępstwa były porachunki pomiędzy grupami przestępczymi.

Wcześniej w związku ze sprawą tego zabójstwa aresztowano już czterech innych członków grupy modlińskiej Rafała Ł. ps. "Zwierzak", (22 l.) i Józefa M. ps. "Józiek" (23 l.) Piotra K. ps. "Kopiak" (23 l.), Krzysztofa M. (27 l.)

W czerwcu tego roku sąd w Warszawie wymierzył zatrzymanym sprawcom brutalnego mordu sprzed trzech lat w twierdzy Modlin surowe kary. Padły trzy dożywocia i kara 25 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku, pożaru, innego nietypowego zdarzenia? Wiesz coś, czego nie wiedzą inni? Prześlij swoją relację, zdjęcie, film na Alert24 lub na numer 605 24 24 24 i podziel się z innymi, tym co widziałeś

Więcej o: