Dwóch poszukiwanych wpadło na lotnisku w Gdańsku

Dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi zatrzymali dziś funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Gdańsku Rębiechowie zaraz po tym, jak przylecieli do Polski samolotem rejsowym z Londynu.

46-letni Krzysztof U. z Rumi poszukiwany był przez wejherowski sąd za łapówkarstwo, natomiast 40-letniego Jarosława K. z Helu szukał listem gończym Sąd Rejonowy w Gdyni za niealimentację. Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych na lotnisku zostali przekazani policji, skąd trafią do właściwych sądów.

Od początku roku funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy zatrzymali 151 osób poszukiwanych przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. To znacznie więcej, niż w tym samym okresie ubiegłego roku, chociaż liczba osób poddawanych kontroli granicznej spadła w tym roku.

Lotnicze przejścia graniczne od 31 marca br. znalazły się bowiem w obszarze Schengen, to znaczy na przelotach między państwami należącymi do tego obszaru nie są prowadzone odprawy graniczne, a tylko kontrole bezpieczeństwa podróżnych.

Przeczytaj artykuł o innej akcji straży granicznej: Udaremniono przemyt 49 tys. paczek papierosów.

Więcej o: