Trąba powietrzna nad Ustką

Po godzinie 19.30 nad Ustką pojawiła się trąba powietrzna - informują internauci. Jak relacjonują, trąba nie sięgnęła ziemi. Zniknęła po ok. 15 minutach.

Byłeś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia, relacje na Alert24!

Trąba powietrzna przeszła nad Ustką

"Godz. 19:30. Ustka. Na ciemnym niebie pojawiła się trąba powietrzna. Pulsowała, ale nie sięgnęła ziemi i po ok. 10-15 minutach się rozwiała" - pisze na Alert24 Satkow .

Magda9: Schodziłam właśnie z mola, gdy nagle zauważyła, że nad morzem unosi się lej trąby powietrznej. Cieniutka rureczka "wychodząca" z nieba prawie dotykała morza. Tworzyła przy tym białą pianę na środku Bałtyku. Na szczęście, gdy zbliżała się do lądu - tym wyżej się unosiła. Szybko zeszłam z promenady i poszłam do babci. Z jej okna oglądam rzadkie zjawisko przyrodnicze. Po przejściu trąby na ziemię lunął deszcz. Padało krótko, za to bardzo obficie. Po deszczy ślady trąby znikły i pozostały tylko ciemne, grube chmurzyska.

Trąba powietrzna nad Ustką - Wasze zdjęcia

Co nas czeka w weekend?

Według meteorologów, w sobotę temperatura sięgać będzie od 15 stopni Celsjusza w woj. podkarpackim do 20 w woj. dolnośląskim. W niedzielę będzie cieplej - od 18 stopni na Podkarpaciu do 22 w woj. wielkopolskim. Zobacz więcej na pogoda.gazeta.pl

Trąby powietrzne nad Polską - raport

Więcej o: